УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » новини » WiM на дорозі М-06 Київ -Чоп

WiM на дорозі М-06 Київ -Чоп

Сьогодні на майданчику системи зважування-в-русі WiM на дорозі М-06 Київ – Чоп у с. Капітанівка продемонстрували представникам ЗМІ роботу системи в режимі реального часу.

Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion, WiM) — це сучасна розумна система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Вона здійснює моніторинг руху на дорогах у режимі реального часу за допомогою обладнання, яке монтується в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

WiM це:

▪ сучасна технологія виявлення перевантаженого транспорту;

▪ цілодобовий моніторинг руху;

▪ автоматична фіксація порушень (фіксується номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо);

▪ відсутній вплив людського фактору.

У рамках пілотного проєкту зі встановлення 6 майданчиків WiM навколо Києва, на основних на дорогах М-03, М-06, М-05, М-07, Р-03 що ведуть до столиці, збиралась інформація про руху всіх транспортних засобів.

У перші півроку роботи системи WiM зафіксовано 1 153 587 вантажних автомобілів вагою понад 20 тонн. З них 40% (470 342 вантажівки) рухалися з порушенням встановлених габаритно-вагових обмежень.

Керівник Служби автомобільних доріг у Київській області Руслан Ничік розповів про стан доріг у Київській області та ремонти, які наразі ведуться:

"Цього року, за амбітним планом Укравтодору по Київській області в рамках Великого будівництва буде відремонтовано 154 км доріг державного значення. Статистика показала, що кожна 2 вантажівка рухається з перевантаженням. Для нас важливо не тільки відремонтувати дороги але й захистити їх від перевантажених фур” - зазначив Р. Ничік.

У 2020 році Укравтодор планує встановити у 15 областях України 23 майданчики WiM.

Подивитися, де саме будуть розміщені майданчики можна на мапі: bit.ly/wiminbrief

 

 

 

Пресслуба САД у Київській області