УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » новини » Укравтодор презентував проєкт Київської обхідної дороги

Укравтодор презентував проєкт Київської обхідної дороги

Укравтодор презентував проєкт Київської обхідної дороги. Зараз, навколо проєкту ходить багато питань – ось відповіді на 3 головних:

Що саме передбачано проєктом КОД?

Ми плануємо побудувати «напівкільце» навколо Києва, яке з’єднає ключові автомаршрути, що генерують транзитний трафік у місті. КОД починатиметься від автодороги М-07 Київ – Ковель та прямуватиме до М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса та Н-01 Київ – Знам’янка. Там, в районі міста Українка ми плануємо побудувати мостовий перехід через Дніпро – протяжність мосту становитиме 5,9 км, а мостового переходу разом з підходами та естакадами – 25,7 км. Далі КОД вийде до доріг Н-08 Бориспіль – Маріуполь та М-03 Київ – Харків – Довжанський, і від нього – дійде до обходу Броварів та автодороги М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі.

Чому замість кільця будується “напівкільце”?

Такий проєкт теж розглядався, але треба розуміти, що всі наші бажання обмежуються нашими можливостями. За попередніми розрахунками, вартість КОДу становитиме понад 80 млрд грн – це співставно з фінансуванням Укравтодору в 2020 році, завдяки якому ми відновлюємо 4 200 км доріг. Кількість трафіку на північній частині обходу міста не забезпечить доцільність будівництва другого мостового переходу через “Київське море”. Напівкільце – більш реалістичний та ефективний варіант, який дійсно можна реалізувати за 5-6 років за наявності стабільного фінансування.

Що вже зроблено?

Вперше за весь час обговорення проєктів обходу Києва Укравтодор зробив практичний крок – ми оголосили тендер на розробку проєкту першої ділянки КОД. Мова йде про ділянку між автодорогами М-06 Київ – Чоп та М-05 Київ – Одеса, від Бузової до Глевахи. Ця ділянка протяжністю 35,2 км матиме 2 штучні споруди через Бобрицю та Ірпінь, добовий трафік складе 60-65 тис. автомобілів. Вже до кінця 2020 року, ми матимемо проєкт цієї ділянки, і в 2021 зможемо почати будівництво першої черги КОД.

Детальніше про презентацію проєкту КОД – дивіться у відео: