УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » новини » Розпочато реалізацію обласної цільової програми «Нульова смертність на дорогах Київщини» на 2017-2019 роки

Розпочато реалізацію обласної цільової програми «Нульова смертність на дорогах Київщини» на 2017-2019 роки

        29 листопада  в Києві, відбувся обласний Форум  щодо обговорення  обласної цільової комплексної програми розвитку дорожнього руху та його безпеки «Нульова смертність на дорогах Київщини» на 2017-2019 роки. 

        Захід був організований Київською  обласною державною адміністрацією (Київська ОДА) у партнерстві з Центром демократії та верховенства права, Громадською організацією «Vision Zero». Участь у форумі взяли: голова Київської ОДА Олександр Горган, мери міст та керівники районів Київщини, представники Міністерства інфраструктури, Національної поліції, громадських організацій.

        На думку фахівців, основними факторами аварійності наразі є перевищення швидкості, керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, ігнорування використання водіями ременів безпеки та відволікання водіїв на мобільні пристрої під час руху автомобіля.

        За підсумками форуму учасники запропонували програму законодавчих та інфраструктурних змін для зменшення смертності на дорогах, адже безпека руху – це комплекс заходів і засобів, які спрямовані на захист та збереження життя як водіїв, так і пішоходів. Програма передбачає проведення  державної політики, спрямованої на створення інфраструктурних рішень для безпеки руху та ухвалення законодавчих змін щодо посилення відповідальності за порушення правил безпеки на дорогах. Окремо експерти наголосили на важливості встановлення «острівців безпеки» для пішоходів.

        Впровадження програми «Нульова смертність на дорогах  Київщини» розпочали з досліджень, якими визначено, де в Київській області є ділянки доріг, які прогнозовано вважаються  аварійно небезпечними. Таких місць по Київській області більше сотні.

         Служба автомобільних доріг у Київській області спільно з представниками Київської обласної державної адміністрації затвердили перелік місць під влаштування «острівців безпеки» для пішоходів в межах населених пунктів на автомобільних дорогах загального користування Київської області. І перший такий «острівець безпеки» для пішоходів встановили у Васильківському районі на км 14+070 автодороги Т-10-38 Васильків-Княжичі-Лука-Гореничі- /М-06/, (по вул. Центральна в смт. Калинівка, біля загальноосвітньої школи).  

         Впровадження програми  «Нульова смертність на дорогах Київщини» на 2017-2019 роки передбачає встановлення «острівців безпеки» і в інших районах області:

Баришівський район: О101012 Перемога – Баришівка км 9+320, с. Гостролуччя (біля будинку культури);

Вишгородський район: Р-02 Київ-Іванків-Овруч км 23+800, с. Нові Петрівці, (біля церкви);

Володарський район: Т-10-13 Фастів-Кожанка-Фурси-Яблунівка-Володарка км 70+050, с. Березна (біля ЗОШ, вул. Кооперативна, 25);

Переяслав-Хмельницький район: О101702 Гребля-Пристроми км 16+100 с. Пристроми, (біля ЗОШ);

Сквирський район: Р-32 Кременець - Біла Церква - Ржищів км 314+995, с. Шамраївка, (біля церкви);

Ставищенський район: О102105 Розумниця-Богатирка через Красилівку, Брилівку, Ясенівку км 3+100 (с. Бесідка, біля сільради, садочка);

Таращанський район: О102201 /Телешівка-Ольшаниця-Тараща-Ставище/-/Р-04/ через Петрівське, В. Вовнянку км 9+700 (с. Велика Вовнянка, біля ЗОШ);

Тетіївський район: Р-17 Біла Церква-Тетіїв-Липовець-Гуменне - /М-12/  км 58+000 (с. Кашперівка, біля ЗОШ);

Фастівський район: Р-04 Київ-Фастів-Біла Церква-Тараща-Звенигородка км 83+030 (с. Паляничинці, біля парку, клубу);

Яготинський район: Т-25-41 Новий Биків – Згурівка – Яготин км 40+040, м. Яготин, (вул.Незалежності 100,98)

          Також, варто зазначити, що  відповідно ухвали Уряду з 1 січня 2018 року запрацює обмеження швидкості в населених пунктах до 50 км/год.

Прес-служба САД у Київській області