УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » новини » Нові дорожні знаки – нові стандарти безпеки

Нові дорожні знаки – нові стандарти безпеки

Восени цього року набувають чинності нові стандарти безпеки у частині «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні.»

Розповідаємо про основні зміни та уточнення, що внесені в ДСТУ 4100:2021

 Що зміниться?

- зображення дорожніх знаків приведено у відповідність до Конвенції про дорожні знаки і сигнали та доповнено новими дорожніми знаками;

- внесено зміни до зображень знаків відповідно до змін нормативно-правових актів;

- будуть запроваджені нові дорожні знаки «Автозаправні/Електрозарядні станції», таблички «Місце для зарядки електромобілів», «Платна дорога» та «Кінець платної дороги»

 Доповнено знаками відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 790 графічними матеріалами для уникнення неоднозначного трактування щодо встановлення та застосування дорожніх знаків, а також кращого сприйняття інформації щодо розміщення знаків/

 Крім цього додано новий розділ де вказано, як розміщувати знаки на щитах та фонових щитах та введено окремий дорожній знак для позначення діагональних пішохідних переходів на перехрестях.

 Зміни торкнуться і велоінфраструктури, їх доповнено новими знаками і табличками до дорожніх знаків з позначеннями напрямків руху.

 Крім цього змінено знаки індивідуального проєктування

 В цій частині змінено шрифт, форма стрілок та введено символи для позначення центру населеного пункту, річки.

 Зміни набувають чинності відповідно до наказу ДП УкрНДНЦ від 26.05.2021 № 191 з 01 листопада 2021 Національний нормативний документ ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», який розроблений на заміну ДСТУ 4100:2014.