УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » новини » Масштабування проєкту WIM Зважування-в-русі всією Україною — одна з умов вирішення проблеми перевантаження на дорогах

Масштабування проєкту WIM Зважування-в-русі всією Україною — одна з умов вирішення проблеми перевантаження на дорогах

Цього року в 15 областях Укравтодор планує встановити 23 майданчики WiM. Вже оголошено 19 тендерних процедур. Як і обіцяли, цього року майданчики WiM будемо розміщувати на ключових інфраструктурних об’єктах Великого дорожнього будівництва.

Сертифіковано перші майданчики WiM у відповідності до українського законодавства. Це необхідна процедура для підтвердження ефективності роботи системи, точності вимірювань.

 Наступний крок — це налагодження функцій контролю, моніторингу та притягнення до відповідальності у взаємодії з іншими державними органами.

«Президент поставив завдання правоохоронцям почати кампанію з протидії порушенню габаритно-вагових норм на дорогах. Потрібне та нагальне рішення — за даними майданчиків зважування-у-русі, які встановлені Укравтодором на дорогах навколо міста Києва — 40 % усіх вантажівок рухаються з порушеннями габаритно-вагових обмежень. Якщо залишити все як є — результати Великого будівництва будуть зруйновані за 1–2 сезони» — коментує ситуацію Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

 Які загрози від перевантаження?

▪ інтенсивне руйнування українських доріг: утворення колійностей, тріщин і вибоїн майже одразу після введення доріг в експлуатацію після будівництва чи ремонту;

▪ нерівні умови для учасників логістичного ринку — майже кожна друга вантажівка рухається з перевантаженням. Для логістичних компаній, які намагаються дотримуватися габаритно-вагових норм, це сигнал про те, що недобросовісні перевізники мають прямі переваги;

▪ небезпека для учасників дорожнього руху — перевантаження вантажівки на 25 % збільшує її гальмівний шлях удвічі (за несприятливих погодних умов цей показник зростає ще більше). Це призводить до того, що у критичних ситуаціях подібними транспортними засобами неможливо адекватно керувати.

 Чому WiM?

Weigh-in-Motion — це розумна система збору інформації про рух транспортних засобів українськими дорогами. Вона гарантує точні вимірювання з мінімальною похибкою, збір необхідних даних про ТЗ — і все це без впливу людського фактору.

Наразі система ще працює в тестовому режимі, однак вона вже дозволяє здійснювати попередній відбір для контролю. Потенційно з допомогою WiM держава нарешті отримає ефективний і надійний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм.

Відео за посиаланням : 

https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua/videos/3130734817018099/

 

Пресслужба САД у Київській області