УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Київській області

» Прес-центр » новини » Масштабний ремонт з ліквідації аварійної ямковості на дорогах в Київській області розпочнеться з настанням сприятливих погодних умов

Масштабний ремонт з ліквідації аварійної ямковості на дорогах в Київській області розпочнеться з настанням сприятливих погодних умов

З метою оперативної ліквідації аварійної ямковості та на виконання окремого доручення від «Укравтодору»  №78 від 19.03.2018 року фахівцями Служби автомобільних доріг у Київській області було проведено  обстеження технічного стану дорожнього покриття. За результатами якого на  дорогах загального користування  державного значення загалом виявлено 181 650 м2 аварійної ямковості. Зокрема,  на міжнародних – 31 000 м2, національних – 27 300 м2, регіональних – 60 300 м2, територіальних- 63 050 м2.

Службою автомобільних доріг у Київській області спільно з підрядними організаціями складено графік  виконання робіт на автомобільних дорогах загального користування державного значення та організовано роботу дорожніх бригад.  На даний час погодні умови дозволяють проводити ремонтні роботи з використанням холодних асфальтобетонних сумішей та  асфальтобетонних сумішей з розігрівом в пересувних дорожніх ремонтерах (КОМЗ).

Основні фактори, які впливають на  виникнення ямковості на автошляхах

   Переважна більшість українських доріг збудована ще 70-80 роках минулого століття та вчасно не ремонтувалась через недофінансування галузі.  Отже зараз ми маємо більшість українських доріг, які вже  давно відпрацювали свій експлуатаційний термін.

    Руйнуються автодороги і через інтенсивний рух сучасних вантажних транспортних засобів, більшість яких рухається з перевищенням вагових параметрів.

   Також в осінньо-зимовий період дорожнє покриття «страждає»  від впливу метеорологічних  умов: надмірної кількості опадів та коливань температури повітря (часті переходи через 0°С), коли морози змінюються плюсовою температурою. При цьому   знижується жорсткість дорожнього покриття, що  призводить  до руйнування асфальтобетонного покриття, в результаті чого з’являються численні тріщини,  вибоїни та  виникає  ямковість.

Ліквідація ямковості на автомобільних дорогах міжнародного значення триватиме протягом березня – квітня та має завершитися до 01 травня цього року, на  національних та регіональних дорогах  – до 01червня.

Зазначимо, що терміни виконання робіт можуть коригуватися у зв’язку із нестійкими погодними умовами, а також стабільністю та ритмічністю  фінансування.

 

Прес-служба САД у Київській області